V roce 1996 jsem dostudoval JAMU obor
Činoherní herectví.

Do té doby jsem byl vyučeným elektromechanikem
a při zaměstnání studoval čtyřletou
elektroprůmyslovou školu.

Číst více

Na JAMU mě přijali v roce 1991. Úplnou náhodou. Původně šlo o sázku s kamarády. Nikdy před tím jsem v divadle nebyl. Jen s maminkou, jako malý kluk, jsem viděl balet Labutí jezero a Brouk Pytlík. Tato představení mě nijak nezasáhla, i když baletky se mi líbí dodnes. A z toho plyne, že život je plný překvapení a nic v něm není nemožné. 

Po ukončení JAMU jsme dostal první angažmá v Činoherního klubu v Praze. Vysněné angažmá! Po půl roce jsem se zklamaný vrátil zpět do Brna. V Městském divadle na mě čekaly role jako: Othelo, De Guiche v Cyranovi, Biff ve Smrti obchodního cestujícího atd.

Po dvou letech jsem dostal možnost vyzkoušet si ve vlastní produkci autorské divadlo v Divadle Bolka Polívky. Iniciátorem nápadu byl Bolek Polívka. Pro moji uměleckou tvorbu to byl zásadní krok a Bolek mě do něj musel i trošku popostrčit. Nikdy mu za to nepřestanu být vděčný.

A tak jsme 8.ledna 2000 zahájili provoz naší malé Divadelní společnosti Frída autorskou prvotinou Dodo Gombára Sex drogy rokenrol, kterou hrajeme dodnes. Když jsme někdy v roce 2001, v rockovém klubu Golem ve Zlíně, oslavovali naši dvacátou reprízu Sexu, netušil jsem, že se Frída udrží na trhu tolik let.

Díky dvacetileté spolupráci s mým skalním autorem, mentorem a výborným režisérem Jakubem Nvotou, máme k dnešnímu dni na repertoáru 23 autorských projektů Divadelní společnosti Frída.

Nesmíme ale opomenout ani naši skvělou produkční Marcelu Mikyskovou, kterou by nám každé divadlo mohlo závidět!

Co se týče  televize a filmu, v nich jsem se začal objevovat později. Mojí prvotinou byl televizní film Požírač medvědů, kde jsem se setkal s mými velkými vzory autorského divadla Júliem Satinským a Milanem Lasicou.

Podrobnější přehled dohlédáte tady.